پروژه های در دست اجرا

سازه ها فولادی


المانهای پایه معماری پارچه

تنوع فرم یکی از مشخصه‌های اصلی سازه‌های پارچه‌ای است. به علاوه، از آنجا که در این سازه‌ها فرم پارچه بخشی از سیستم سازه‌ای مقاوم نیز می‌باشد، . از سوی دیگر کارایی سازه‌های پارچه‌ای در پوشش دادن دهانه‌ای 2 تا 200 متری، مسئله وابستگی معماری و سازه در این سازه‌ها را پیچیده‌تر می‌کند. درنتیجه نمی‌توان فهرست ساده‌ای از فرم‌های مورد استفاده در این سازه‌ها را تهیه نمود. در ادامه به رئوس برخی فرم‌های متداول اشاره می‌شود.1- مخروط‌ها: شکل مخروطی متصل به پایه مرکزی، از متداول‌ترین و بهینه‌ترین فرم‌های مورد استفاده در سازه‌های پارچه‌ای است که هم به صورت منفرد و هم به شکل‌های چند مخروط با قوس‌های پیوسته، مخروط‌های معکوس و ترکیب شکل‌های مخروطی با سایر اشکال به کار می‌رود. درصورت نیاز به محدود نشدن زاویه دید زیر سقف مخروطی، می‌توان پایه مرکزی را حذف یا به صورت معلق اجرا نمود.
2- سیستم‌های قوسی: یکی دیگر از فرم‌های متداول در سازه‌های پارچه‌ای، فرم‌های قوسی است. در این فرم‌ها معمولا از دو قوس با انحنای مخالف در دو جهت استفاده می‌شود تا مقاومت در مقابل بارهای ثقلی و مکشی باد تامین شود.
3- سیستم‌های تیزه و دره: یکی از فرم‌های مناسب و کارامد در سازه‌های پارچه‌ای، فرم دالبری‌شکل متشکل از فرورفتگی و برآمدگی‌های متناوب است. برای ایجاد انحناهای تیز در این فرم معمولا از کابل‌های پیش‌کشیده شده استفاده می‌شود.

تنوع موجود در پروژه های اجرا شده حاصل خلاقیت طراحان در استفاده تک موردی یا ترکیبی، از المان های مذکور است؛ که با توجه به نیازهای پروژه اعم از:

- میزان ارتباط فضای داخل با خارج
- بهره گیری از نور طبیعی
- ترکیب و ایجاد هارمونی با سایر متریال ها
- میزان رؤیت سازه کشنده از داخل یا خارج
- نورپردازی بر سطح سازه پارچه
- و...
در طرح منظور می گردد.

ساختارهای سازه ای

درباره ما


شرکت آسمانه در سال 1386 فعالیت های مطالعاتی و تحقیقاتی خود را در زمینه سازه های پارچه ای کششی آغاز نمود . پس از آن طی سالهای 87 و 88 تامین مواد اولیه ، خرید و واردات تجهیزات و ماشین آلات صورت پذیرفت.
شروع فعالیت اجرایی شرکت در سال 1388 با اجرای سازه های پارچه ای کششی در حوزه معماری داخلی همراه بود.
پس از چند اجرای موفق در این حوزه - سقف های داخلی مسجدالرسول (ص) و مجتمع تجاری وصال و ... - و فعالیت های تیم تحقیق و توسعه در داخل و خارج از کشور، بستر کار در عرصه سازه های External ایجاد گردید.
از ابتدای سال 1390 توانستیم با تکیه به پیشینه صنعتی، دامنه فعالیت خود را در طراحی و اجرا پروژه های متنوع در زمینه سازه های خارجی External گسترش دهیم. اجرای 25 پروژه در طی این دو سال حاصل تلاش و پشتکار تیم آسمانه می باشد
اجرای اولین پروژه دولایه سازه پارچه ای در کشور تحسین شرکت های همکار خارجی را بر انگیخت. این افتخار گواهی بر توان و ثمره مطالعات این شرکت در صنعت نوین سازه های پارچه ای می باشد.
اکنون شرکت آسمانه مفتخر است به پشتوانه توان علمی و صنعتی خود با بهره گیری از بروزترین روشهای اجرایی این صنعت در دنیا و استفاده از با کیفیت ترین مصالح و دیتیل های نصب ، مطابق با استانداردهای روز جهان در خدمت صنعت ساختمان این مرز و بوم باشد.
از دیگر افتخارات تیم مهندسی آسمانه اجرایی ترکیبی سازه های پارچه ای با دیواره های شیشه ای می باشد.

هدف ما


دانش جامع سازه های پارچه ای کششی مستلزم داشتن صلاحیت در طیف وسیعی از رشته هاست ، از جمله مواد و مصالح، معماری ،تحلیل و طراحی سازه ای، صدابندی ،هوابندی ،درزبندی ،نور پردازی و سایر طراحی های مکانیکی .
هدف شرکت سازه های پارچه ای آسمانه گسترش کمی و کیفی خدمات خود در سطح ملی و بین المللی در قالب شرکتی شناخته شده در سطح منطقه می باشد. سیستم سازه های پارچه ای کششی به همان میزان که از لحاظ بصری برای همگان پر جاذبه است از نظر فنی (حتی برای بسیاری از معماران و مهندسان) ناشناخته و مبهم است. هدف ما این است تا بین این حیرت عوام در اثر این فرم های تماشایی و فناوری پیشگامی که توسط آن طراحی و ساخته می شوند پلی ایجاد کنیم و سپس رهنمودی برای طراحان و مهندسینی باشیم که یکی از این سازه ها را تحقق خواهند بخشید.
هدف ما دریافت و درک صحیح و کامل از صنعت سازه ای پارچه ای در دنیا و ارائه آن در صنعت ساختمان کشورمان مطابق با سطوح کیفی شرکت های طراز اول دنیا می باشد.
امید داریم بتوانیم در به سازی ساختمان هایی بهینه تر و داشتن زندگی بهتر همواره مشارکتی موفق داشته باشیم.

ارزشها


ارزش های حرفه ای و اخلاقی شرکت ما که همواره به آنها افتخار می کنیم:

1- استقبال از تغییرات، نوآوری و خلاقیت
2- ارتقاء مستمر کیفیت
3- کارایی و بهره وری
4- تعهد حرفه ای
5- احترام به تمام مشتریان و درخواست های آنان اعم از کوچک و بزرگ
6- جامعه مداری و محیط زیست
7- صداقت حرفه ای

چشم انداز


دریافت و درک صحیح و کامل از صنعت سازه ای پارچه ای در دنیا و ارائه آن در صنعت ساختمان کشورمان مطابق با سطوح کیفی شرکت های طراز اول دنیا می باشد.
امید داریم بتوانیم در به سازی ساختمان هایی بهینه تر و داشتن زندگی بهتر همواره مشارکتی موفق داشته باشیم.

+98-511-8453436
+98-511-8453437

+98-511-8453438

asemaneh.co@live.com